8 tinklinės rinkodaros verslininkų kategorijos

By on Spa 8, 2013 in Blog'as | 1 komentaras

Neseniai BusinessForHome svetainėje buvo paskelbtas įdomus straipsnis, kuriame aprašomi tinklinės rinkodaros verslininkų tipai, kurie pasitaiko industrijoje. Jame pateikiame informacija man pasirodė vertinga ir įdomi, o kadangi deja ne visi Lietuvoje pakankamai moka anglų, nusprendžiau pateikti šio straipsnio improvizuotą vertimą

8 MLM distribiutorių kategorijos

1. Loto grupė

Tai partneriai, kurie ateina į verslo prezentacijas, susivilioja apgavystėmis, nusiperka registracijos paketą ir tuomet dingsta. Kartais šie asmenys prisijungia, patikėję jų sponsorių pažadais „prisijunk,ir aš kursiu verslą už tave.“

Šie „investuotojai“ neperka verslo ir nesiekia MLM profesijos; jie nusiperka namų verslo loterijos bilietą tam, kad pasižiūrėti ar iškris jų laimingas skaičius.

Jeigu tai jūs, jūs neesate MLM profesijoje ir jūs nesulauksite sėkmės, taigi mėgaukitės produktais.

2. Savaitgalio nuostabos grupė

Tai įdomi grupė. Šie žmonės dažnai ateina į savo pirmus susitikimus su dizainerių siūtais kostiumais, atrodydami ir kalbėdami su pasitikėjimu. Jiems ši profesija atrodo „lengva“ ir jie nejaučia jokio poreikio ugdyti save ar lankytis kokiuose nors mokymuose.

Jie ateina greitai, atvesdami visą grupę žmonių, kartais net greitai uždirbdami keletą didelių čekių.

Po keleto savaičių ar kelių mėnesių, kai jie nebemano dublikacijos, jie pasitraukia arba paprasčiausia pereina į kitą kompaniją ir paskui save palieka daug aukų.

Ši grupė ateina į industriją su tokiu požiūriu, lyg jie ketintu uždirbti milijoną, net jeigu tam jiems prireiks viso savaitgalio.

Jeigu tai jūs, jūs neesate MLM profesijoje ir jūs nesulauksite sėkmės, taigi mėgaukitės produktais.

3. Vergų-vairuotojų  grupė

Ši grupė pasitaiko gana retai, bet ji egzistuoja. Tokie asmenys yra investuotojai, kurie prisijungia ir tikisi, kad jų aukščiau stovintys partneriai (aplainas) jiems sukurs visą verslą.

Ši grupė nepatenkinta tiesiog pagalba ir palaikymu, kuriuos gauna ir tikisi, kad aplainas ir toliau išrašinės jiems pašalpos čekius.

Šie žmonės nesigėdija paprašyti savo aukščiau stovinčių partnerių užregistruoti „viena ar kelis kietus partnerius“ į jų šakas.

Jeigu tai jūs, jūs neesate MLM profesijoje ir jūs nesulauksite sėkmės, taigi mėgaukitės produktais.

 4. Socialinė grupė

Socialinė grupė įprastai yra geri, draugiški žmonės ir sudaro didelį MLM distribiutorių procentą. Jų pagrindinė priežastis, dėl kurios jie yra šioje industrijoje yra ne pinigai.

Jiems pirmiausia patinka surasti draugų; uždarbis yra antroje vietoje. Jie taip pat yra labai paslaugūs planuojant ir koordinuojant renginius ir jie dažnai savanoriškai aukoja savo laiką tam, kad sėdėti prie registracijos stalo ar atlikti kitas užduotis.

Jie dalyvauja kiekviename susitikime ir mokymuose, tačiau niekada neatveda nei vieno kandidato.

Jeigu tai jūs, jūs esate svarbi bet kurios komandos dalis ir esate labai mėgiami ir gerbiami, tačiau jūs nesulauksite finansinės sėkmės, taigi džiaukitės savo naujais draugais ir mėgaukitės produktais. 

5. Kartais dirbančių grupė

Ši grupė yra didžiausia MLM darbo jėgos dalis. Jie vadina save DIRBANČIAIS NE VISĄ DARBO DIENĄ, bet jie NĖRA tokie. Yra aiškus skirtumas tarp DIRBANČIO NE VISĄ DIENA ir DIRBANČIO KARTAIS.

DIRBANTYS KARTAIS leidžia savo verslo veiklai užimti paskutinę vietą, konkuruojant su visais kitais jų įsipareigojimais.

Jie tiesiog vysto savo verslą, kada jie gali ir tiek, kiek jų galėjimas priklauso nuo visų kitų jų gyvenimo įsipareigojimų. Jie neturi veiksmų plano arba tikslaus verslo plano ir nevysto savo verslo pastoviai.

Jie tiesiog daro tai, kai patogu arba kai galimybė atsiranda pati.

Jeigu jūsų pažadas yra jūsų namų verslo pagalba išlaisvinti save nuo jūsų DARBO, finansinio streso ar tradicinio verslo, tuomet jūs privalote rodyti jam didžiausią pagarbą.

Mini prezentacijų darymas lifte ar trumpas pokalbis koridoriuje nėra pagarbos rodymas jūsų verslui.

Jūs nedarytumėte to su savo DARBU, neturėtumėte to daryti ir su savo namų verslu, kuris yra jūsų absoliučiai geriausia finansinės laisvės galimybė.

6. Dalinio užimtumo grupė

Ši grupė daro visus reikalingus dalykus ir turi realią galimybę įgyvendinti dalį, jeigu ne visus, savo finansinius tikslus. Kai kas iš dalinio užimtumo grupės taps „rimtai dalinai užimtu“  ar net „pilnai užimtu“. Ši grupė neskuba ir yra įsipareigojusiu daugumai MLM sėkmės principų. Yra dvi pagrindinės silpnybės, kurias turi ši grupė ir kurios skiria ją nuo dviejų sėkmingiausių grupių:

  1. Jie neturi tikslo tapti mokytojais savo komandai ir pasikliauna tik kompanijos siūloma sistema bei savo aukščiau stovinčiais partneriais (aplainais), suteikiant visą palaikymą jų komandoms.
  2. Jie nesukūrė „SIMPATIJOS & PASITIKĖJIMO“ su savo kertiniais lyderiais daugiausia dėl to, kad jie neišnaudojo savo namų tam, kad teikti palaikymą ar pakankamai kokybiško laiko praleisti su jų lyderiais vienas-su-vienu.

Jeigu tai esate jūs, jūs esate teisingame kelyje; įsitempkite kiek daugiau, rengdami kassavaitinius renginius savo namuose. Taip pat išsiugdykite įprotį vaišinti savo lyderius greitu puodeliu Latte ir išnaudoti kitas „SIMPATIJOS IR PASITIKĖJIMO“ veiklas ir jūs įgyvendinsite savo finansinius tikslus. „Tikslas yra kiek įmanoma daugiau DIRBANČIŲ KARTAIS paversti DIRBANČIAIS NE VISĄ DIENA“

7. Rimto dalinio užimtumo grupė

Tai  yra rinktinė grupė, apie kurią jūs visada girdite, kurie „pakilo nuo 0 iki 10000 dolerių/mėn per 12 mėnesių „DIRBANT NE VISĄ DIENĄ“. Tokios istorijos yra tiesa ir kiekviena tinklinės rinkodaros kompanija tokias turi, tačiau pasižiūrėkime į faktus ant stalo. Ši išskirtinė grupė galbūt ir vadinama „dalinio užimtumo“, tačiau jie iš tikro turi du pilno užimtumo įsipareigojimus.

  • Pirmas yra jų visos darbo dienos DARBAS ar verslas, kuris reikalauja 40+ valandų per savaitę
  • Antras yra jų MLM verslas, kuris taip pat reikalauja 25+ valandų per savaitę.

Ši išskirtinė grupė yra pilnai motyvuota kurti jų MLM verslą ir pakeisti juo savo visos darbo dienos DARBĄ ar tradicinį verslą kaip įmanoma greičiau. Jie gyvena, kvėpuoja, sapnuoja savo MLM verslą ir jie yra tie, kas vadinami S & I (sužavėti ir išsekę) iki tol, kol nepasieks savo finansinių tikslų. Tam reikia daug įsipareigojimų sau ir motyvacijos tam, kad sugebėti išsilaikyti kelyje 12 ar 18 mėnesių, kurių prireiks tam, kad pasiekti jūsų finansinius ir sėkmės tikslus. Aš esu čia pasakyti jums, kad tai nėra lengva, tačiau tai to verta ir daugumoje atveju rimto užimtumo grupės atstovai pereina į pilno užimtumo grupę per dvejus metus.

Jie kuria verslą pastoviai, ne protrūkiais, jie naudoja visus esamus kompanijos įrankius, ir jeigu kompanija neturi pakankamai palaikymo ir mokymų įrankių, jie sukuria juos tam, kad palaikyti komandą. Lygiai, kaip profesionalūs sportininkai treniruotėse, rimto dalinio užimtumo grupės atstovai niekada nėra per daug užimti ar per daug pavargę, jie pasirodo taip kaip ir derėtų ir užsiima verslu diena po dienos.

(Vienintelė išimtis tam yra tuomet, kai lyderiai iš kitų MLM kompanijų pereina ir atsiveda su savimi kitus kvalifikuotus MLM verslininkus, kurie patenka į dalinio užimtumo, rimto dalinio užimtumo ar pilno užimtumo kategorijas. Tokiu atveju, lyderiai gali sulaukti sėkmės greitai be didesnių asmeninių įsipareigojimų ar pastangų, kurių reikėtų įprastu atveju. Neleiskite šioms išimtims supainioti jūsų kalbant apie tai, ko reikia vidutiniam asmeniui tam, kad pasiekti panašių rezultatų)

8. Pilno užimtumo grupė

PILNO UŽIMTUMO grupė  daug kuo yra panaši į rimto dalinio užimtumo grupę. Daugelis pilno užimtumo distribiutorių pradėjo kaip dalinio ar rimto dalinio užimtumo. Tačiau, yra vienas rimtas pavojus, su kuriuo kartais susiduria pilno užimtumo distribiutoriai ir kuris gali privesti prie finansinių problemų. Industrijos įprastas mokymas skelbia „kurk savo MLM verslą ne visą darbo dieną iki tol, kol pakeisi savo pilno užimtumo pajamas (DARBO, tradicinio verslo), tuomet atsisakyk savo pilno užimtumo pajamų ir kur savo MLM verslą pilnai“.

Tai skamba puikiai ir tai yra milijonų tinklinės rinkodaros verslininkų tikslas. Pavojus čia yra tai, kad mažai kompanijų turi PILNO MLM UŽIMTUMO verslo planus tokiems asmenims. Šie distribiutoriai tęsia savo dalinio užimtumo verslo planą,tiesiog darydami daugiau tų pačių veiksmų. Tenka matyti daug distribiutorių, kurie pradėjo, kaip dalinio užimtumo ir greitai pakeitė savo pilno užimtumo pajamas savo kompanijų dalinio užimtumo pajamomis ir išėjo iš savo darbų. Kai tai atsitinka, naujai įgyta laisvė atitraukia jų dėmesį, kai jie pradeda mėgautis smagiais dalykais savo gyvenimuose.

Kai kurie net nukrenta į „Kartais dirbančių grupę“. Kai jie galiausiai nusprendžia grįžti prie veiklos, jie būna labai sumišusiais, nes nebežino ką daryti.

Sumišimo priežastis yra tai, kad vystyti savo MLM verslą iš namų visą darbo dieną yra visiškai skirtingas dalykas, nei daryti tai dalinio užimtumo būdu. Dalinio užimtumo partneriai gali išsisukti darydami nedaug, nes tai viršija jų pilno užimtumo darbo įsipareigojimus. Jų distribiutoriai taip pat mato juos, kaip „įsipareigojusius“ dalinio užimtumo distribiutorių grupėje. Distribiutoriaus darbo įpročiai susiformuoja šioje fazėje, tačiau kai darbo pobūdis pasikeičia į pilno užimtumo, išlikę dalinio užimtumo įpročiai sukuria sunkumus ir trintį.

Įprastas dalinio užimtumo planas jiems daugiau nebetinka ir reikia naujo visapusiško pilno užimtumo plano tam, kad išlaikyti ir padidinti verslo impulsą.

Jeigu Jums patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo su draugais.

    1 Komentaras

Siųsti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *