Genčių lyderystės samprata

By on Spa 3, 2013 in Blog'as | 1 komentaras

Turbūt daugeliui ne kartą yra tekę girdėti apie lyderystę, lyderius. Apie tai kalbama ganau daug tiek spaudoje, tiek įvairių mokymų metu. Tačiau ne visada mes susimąstome kokią gi ta lyderystė gali būti. Kokia gi yra lyderio evoliucija.

Kaip tik šiuo metu skaitau knyga, kurioje puikiai aprašomos asmenybės lyderystės augimo stadijos. Kartu su kai kuriais komandos partneriais, taip pat aptarinėjame šią knygą specialioje suburtoje grupėje kiekvieną savaitę (beje jeigu to nedarote savo komandose, rekomenduoju, tai puikus būdas padėti komandos nariams tobulėti).

Genčių lyderystė

Genčių lyderystėKnygoje, kurios pavadinimas „Tribal leadership“,  nagrinėjama genčių lyderystės samprata  ir tai, koks yra žmonių lyderystės evoliucijos kelias link jos. Kiekviena organizacija, bendruomenė, komanda iš tiesų yra tarytum atskirų genčių rinkinys. Tai ne toks gentys, kurios gyvena Afrikos džiunglėse ar Australijoje. Gentis – tai žmonių grupė, kurią sudaro nuo 20 iki 150 asmenų. Tad, tiek darbo kolektyve, tiek ir tinklinės rinkodaros komandose gali egzistuoti ne viena ir ne dvi gentys. Kai kurios gentys reikalauja iš kiekvieno nario maksimumo ir pastoviai kinta, kitos yra linkusios tenkintis minimumu ir tiesiog plaukti pasroviui. Kas gi įtakoja šiuos skirtumus? Genčių lyderiai.

Būtent jie koncentruoja savo pastangas į genties kultūros kūrimą, arba dar tiksliau sakant, tos kultūros kėlimą į kitą lygmenį. Knygoje išskiriami penki tokie genčių lyderystės lygmenys.

5 – „Gyvenimas puikus“

4 – „Mes esame puikūs (o jie ne)“

3 – „Aš esu puikus (o tu ne)“

2 – „Mano gyvenimas knisa“

1 – „Gyvenimas knisa“

Lygiai

Kiekviename iš šių lygmenų skiriasi tiek lyderio, tiek ir kitų genties narių naudojami žodžiai, atliekami veiksmai ir vyraujanti nuotaika. Tik 4 ir 5 lygmens gentys pasiekia aukščiausia rezultatyvumą, efektyvumą bei pasitenkinimą veikla.

Tinklinės rinkodaros industrijos kompanijos pagal savo prigimtinę struktūrą ir modelį yra 4 ir 5 lygio, tačiau jų distribiutorių komandose šių lygių gali pasitaikyti įvairių. Štai kodėl ir jų rezultatai skiriasi. Jeigu Jūs turite tikslą suburti tvirtą komandą ir su pasiekti puikių rezultatų, Jums reikia augti, kaip savo genties lyderiams, ir kelti jos lyderystės kultūrą link 4 ir 5 lygmens.

Deja šių lygmenų peršokti negalima, jie turi keistis iš eilės. Tad, jeigu esate 2  lygmenyje, tik palaipsniui  pr 3 ir 4 lygmenį galite pasiekti 5.

Daugiau informacijos apie šiuos lygmenis bei atsakymus, kaip pereidinėti iš vieno į kitą rasite knygoje, kurią rekomenduoju perskaityti visiems, nesvarbu ar jau esate savo genties lyderis, ar tik pradedate savo kelią.

O kol kas parašykite, kaip manote, kokiame lygmenyje šiuo metu esate jūs ir Jūsų „gentis“? 

    1 Komentaras

  1. Na is straipsnio tikrai, galima susidaryti nuomone apie knyga. Tiek kiek perskaiciau ir turiu patirties mokydamasis lyderystes galiu pritarti. MLM komandas vienija zmoniu bendros vertybes ir tikslai. Nuolatine kova yra charizmatiskos lyderystes principas o tai tik sustiprina lyderio savybes. Itrauksim knyga i kartoteka:) Aciu Jurijau kad daliniesi.

    Paulius Bieliauskas

    gruodžio 10, 2013

Siųsti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *