Taikaus kario pamokos. Laimė – tai procesas, o ne rezultatas

By on Geg 5, 2014 in Blog'as | 0 komentarų

Ir toliau dalinuosi su Jumis įžvalgomis ir pamokomis, kurios pateikiamos vienoje iš geriausių mano matytų motivacinių kino juostų „Taikus karys“ („Peaceful warrior“), pasakojančių apie jauno gimnasto kelią. Kelią, iš kurio kiekvienas iš mūsų galėtu gauti daug pamokančių dalykų. Jų filme labai daug, aš išskyriau keletą, kurie man įsiminė labiausiai, ir iš kuriuos būtų galima tiesiogiai taikyti tiek gyvenime, tiek ir versle, ypač tinklinės rinkodaros. Beje, kas neesate matę šio nuostabaus filmo rekomenduojų, būtinai pasižiūrėkite. Štai keletas ištraukų iš jo

Dažnai žmonės tikisi pasiekę kažkokį galutinė tikslą sulaukti laimės ir tai viena didžiausių jų klaidų. Nes ne galutinis tikslas turi teikti laimės jausmą, o pats procesas. Jeigu mes suvokiame laimę, kaip procesą, o ne galutinį rezultatą, tai mes niekuomet nebijosime sunkumų šiame kelyje, nes jis teiks mums džiaugsmo. Mes suvoksime, kad eidami pasirinktu keliu jau esame laimingi, nes mes tobulėjame, įgyjame naujos patirties.

Lygiai taip pat ir vystydami tinklinės rinkodaros verslą, mes turime mėgautis pačiu procesu, o negalvoti tik apie galutinį tikslą „wow, kaip bus gera, kai pagaliau įgysiu savo pirmus partnerius“, „o, kaip bus fantastiška, kai uždirbsiu pirmą rimtą čekį“ ir pan. Mes turime daryti veiksmą dėl paties veiksmo ir mėgauti procesu ir rezultatas nevers laukti.

Niekada nežinote kas bus kelio gale

Eidami keliu link tikslo, Jūs niekada negalite 100%žinoti ką rasite jo pabaigoje, kaip jausitės pasiekę galutinį rezultatą. O gal Jūs jausite tuštumą aplink save, kai jį pasieksite? Būtent pats procesas pripildo mūsų gyvenimą prasme. Tinklinės rinkodaros versle, vienas iš tokių procesų yra savęs tobulinimas, savo įgūdžių lavinimas, pagalba kitiems žmonėms. Būtent tai turėtų būti procesas, kuris teiktų laimę, o pinigai ir pajamos, jau yra šalutinis to proceso rezultatas, kuris atsiranda dėl Jūsų aktyvaus dalyvavimo pačiame procese.

Tikslai – tik tarpinės stotelės

Tikslai, kuriuo sau keliate yra tik tarytum tarpinės stotelės Jūsų begaliniame kelyje. Vos tik pasiekus viena tikslą, automatiškai atsiras kitas, ne jeigu to nebus, Jūs pasijusite aklavietėje.

Įsivaizduokite ką nors ką mėgstate daryti tiesiog dėl paties proceso. Pavyzdžiui, maisto ruošimas ar valgymas, juk, kai norite pasimėgauti pačiu procesu negalvojate apie sunkumus, kurie gali kartais gali kilti (daug ingridientų mėgiamo patiekalo ruošimui, nelabai pavykęs patiekalas ar pan.). Jūs vis tiek mėgaujatės procesu, net jeigu ir galutinis rezultas nebūna idealus, Jūs vis tiek jaučiate pasitenkinimą nuo kelio, kuriuo ėjote, nes gavote daug teigiamų emocijų ir kitą kartą jau rezulatas bus geresniu.

Užduotis Jums

Pamėginkite pasimėgauti pačiu procesu, negalvodami apie tai ar gerai ar blogai pavyks atlikti pačius veiksmus. Tiesiog susiliekite su jais ir mėgaukitės. Pamėginkite atlikti potencialaus partnerio pakvietimą į Jūsų verslo pristatymą taip tarytum kviestumėte gerą draugą išgerti kavos ar arbatos (tik nesupraskite tiesiogiai, jeigu kvieskite kavos, tai ir gerkite kavą, o ne siūlykite verslo, o jeigu kviesite verslui, tai tiesiog patį pakvietimo procesą darykite, taip pat natūraliai, kaip kviesdami kavai).

Ar tai padėjo Jums? Jeigu taip, būčiau dėkingas, jeigu Jūs pakomentuotumėte straipsnį ir pasidalintumėte juo su kitais Facebook.

Jurijus Clavas

Intelektualaus fitneso klubų asociacijos prezidentas, labdaros paramos fondo „Europa Pasauliui“ steigėjas, blogo „Sėkmės pamokos” autorius, asmenybės tobulėjimo bei tinklinės rinkodaros mokymų projekto Momenton bendraautorius, tinklodarininkas.

Mano tikslas – padėti Jums įgyvendinti Jūsų svajones, per vertingą bendravimą, naudingą mokymąsi bei vaisingą partnerystę. 

Siųsti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *